Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Tvr_ia10

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Sigla_13



Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Logorr10



Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Agenti10


Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6

In jos

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 Empty Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6

Mesaj Scris de Admin Mar Apr 12, 2016 5:10 am

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6

Tradiţii populare şi valori etnografice din Moldova : Vizita la Muzeul de
Etnografiie, mesteri populari
-Vizita la Casa Memorială „Nicolae Iorga”
- O seară cu ELENA MÂNDRESCU


Neaşteptat de bine primită  a fost ziua de vineri, 31  iulie, dedicată valorilor etnografice şi etnomuzicologice botoşănene, care a debutat la “Muzeul de Etnografie” Botoşani,  cu un calificat ghidaj făcut de renumitul etnograf Steliana Băltuţă, urmând cu exemplificări ale unui meşter popular privind tehnica confecţionării opincilor. Ziua s-a încheiat cu întâlnirea cu Elena Mândrescu, care ne-a demostrat că s-a impus printr-un repertoriu divers, în care străluceşte cântul liric doinit, cu profunzimi de o sensibilitate ancestrală având curajul să abordeze şi versul eminescian, cu rezultate care au menţinut-o în admiraţia sinceră a publicului.
Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 1-014_10

Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6 1-012_10


https://www.facebook.com/rodica.rodean/media_set?set=a.920454044667967.1073742116.100001101416972&type=3
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum