Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Tvr_ia10

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Sigla_13



Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Logorr10



Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Agenti10


Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5

In jos

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 Empty Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5

Mesaj Scris de Admin Mar Apr 12, 2016 5:17 am

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5

Biblioteca „Mihai Eminescu” Botoşani
- Prezentarea volumului, „Poeţi botoşăneni de azi”, de Victor Teişanu, prezentări de carte ale scriitorilor botoşăneni
Biblioteca „Mihai Eminescu” Botoşani
- Audio –Book-uri Eminescu la Ed.Princeps Multimedia - Filomena şi Daniel Corbu
- Carnaval (crearea unui costum de Carnaval)


Mult aşteptata întâlnire de joi, 30 iulie 2015, ora 10,  la sediul Bibliotecii “ Mihai Eminescu”, cu scriitorul Victor Teişanu care a prezentat volumul “Poeţi botoşăneni de azi”, ca un pretext de a ne face cunoştinţă cu scriitorii botoşăneni şi creaţiile lor, a adunat în sala bibliotecii, care s-a dovedit a fi neîncâpătoare, scriitori importanţi. Am putea menţiona pe: cercetătorul și autorul Dumitru Lavric, ing. Nicolae Iosub, pasionat de biografia eminesciană, scriitorii Petruţ Pârvescu, Vlad Scutelnicu, Cristina Şoptelea, D.M.Gaftoneanu, C. Cristescu, Maria Moişoiu și Maria Bucătaru, Steliana Băltuţă, Constantin Adam, Gh. Median, Ștefan Teişanu, Dănuţ Huţu, directorul  la Insp.de Cultură, Cornelia Ciobanu, director la Centrul de Îndrumare a Creaţiei, ing.Panfil Rotaru, sprijinitor al culturii, C-tin Bojescu, poet, membru USR, C-tin Ceuca, fost inspector la Cultură  etc.
Evenimentul a fost moderat de scriitorul Emilian Marcu care a prezentat publicului şi un important scriitor şi editor ieşean, Daniel Corbu, al cărui volum “Rostirea  postmodernă” a stârnit adevărate dezbateri privind postmodernismul.
Filomena Corbu a adus în atenţia participanţilor o interesantă casetă cu 15 audiobook-uri cuprinzând creaţii ale unor clasici ai literaturii române al căror poeme sunt interpretate de mari actori ai scenei româneşti.
Carnavalul, în care membrii asociaţiei au dovedit capacitatea de a crea atât  costume cât şi scurte poezii cu caracter umoristic, a încheiat o frumoasă zi de tabără.
Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 0_resi10

Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5 1-012_11

https://www.facebook.com/rodica.rodean/media_set?set=a.919881708058534.1073742115.100001101416972&type=1
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum