Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Tvr_ia10

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Sigla_13



Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Logorr10



Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Agenti10


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

+3
Dorina Ciocan Neculce
Rodica Rodean
Admin
7 participanți

In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Admin Mar Sept 20, 2011 9:59 am

Pe aceasta pagina puteti vizualiza imagini si filme de la toate cele 4 editii ale "Festivalului International de poezie Grigore Vieru"





FILM EDITIILE I-III


Festivalul International Grigore Vieru, editiile...


Concursul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”
Editia a III-a 2011


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Antetfestgvieru

Concursul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Concursul de poezie purtând numele marelui poet Grigore Vieru se desfăşoară în cadrul Festivalului Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”, editia a III-a, care va avea loc în perioada 26 – 29 octombrie 2011 la Chişinău şi Iaşi, în organizarea Asociaţiei Culturale FEED BACK Iaşi, în parteneriat cu Primăria Iaşi, Primăria Chişinău, Ministerul Culturii, Editura „Princeps Edit”, Muzeul Literaturii Române Iaşi.
Concursul îşi propune descoperirea şi sprijinirea tinerilor poeţi de limbă română din România, Republica Moldova şi din toată diaspora.
Pot participa tineri poeţi până la 30 de ani, care nu sunt membri ai Uniunii Scriitorilor din România sau ai altor uniuni de creaţie şi care nu au volume individuale publicate.
Manuscrisele, constând într-un volum de autor care nu trebuie să depăşească 100 pagini, scrise pe computer, corp 14, în două exemplare, se vor trimite pe adresa: Asociaţia Culturală FEED BACK Iaşi, Str. Păcurari nr 4, Cod 700115, Iaşi, jud. Iaşi, până la data de 15 octombrie a.c., data poştei.
Lucrările se vor juriza după un motto la propria alegere a concurentului şi care va fi trecut pe plicul de pus la poştă şi pe fiecare pagină prezentată în concurs. Lucrările vor fi însoţite de un plic închis ce se va introduce în plicul mare cu lucrările şi va purta acelaşi motto, iar înăuntru datele personale ale concurentului: numele, data naşterii, profesia, adresa exactă, telefonul, e-mailul şi o scurtă prezentare a activităţii literare. Pe plicul mare, în loc de numele şi adresa concurentului se va trece doar motto-ul.
Juriul, format din personalităţi marcante ale literaturii din România şi Republica Moldova , va acorda următoarele premii:
 Marele Premiu „Grigore Vieru”- constînd în publicarea volumului în 300 exemplare
 Premiul I - 500 lei
 Premiul II – 400 lei;
 Premiul III – 300 lei.
 1 Menţiune – 200 lei
La acestea se vor adăuga premiile unor importante reviste literare din România şi Republica Moldova. Grupajele de poeme premiate vor fi publicate în Cartea festivalului.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Noi 23, 2012 8:07 am, editata de 7 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mar Sept 20, 2011 10:07 am

Imagini de la cea de a doua editie a festivalului

Concursul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru, editia a II-a
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Dorina Ciocan Neculce Mier Sept 21, 2011 8:06 am

Felicitări pentru organizarea concursului, dar eu găsesc mereu o „hibă” condițiilor de participare în ceea ce privește „vârstă”...și cred că trebuie urcată puuuțin până pe la 40 de ani, măcar.mult succes celor ce vor participa.
Dorina Ciocan Neculce
Dorina Ciocan Neculce

Mesaje : 558
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 59
Localizare : Iaşi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Festivalului Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”-ediţia a III-a

Mesaj Scris de Admin Mar Oct 18, 2011 1:29 am

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 16199053
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 75115529
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 99127506Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10624275

P r o g r a m u l

Festivalului Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”
ediţia a III-a
Programul este conceput ca un dialog cultural Chişinău-Iaşi şi se va desfăşura
în zilele de 26 -27 octombrie la Chişinău, şi 28 - 29 octombrie la Iaşi.


Miercuri, 26 octombrie 2011

Ora 10,00 – Cimitirul Central din Chişinău
– Depunere de coroane la monumentul funerar al poetului.
– Parastas Grigore Vieru.
Ora 11,00 – Aleea Clasicilor
 Depuneri de flori la statuia poetului
 Alocuţiuni susţinute de Dorin Chirtoacă (primarul Chişinăului), Gheorghe Nichita (primarul Iaşului) şi alţi invitaţi de onoare.
 Recital de poezie „Steaua de vineri”, prezentat de actriţa Ninela Caramfil,
Mihai Munteanu şi Grupul vocal de la Liceul „Grigore Vieru”.
Ora 12,30 – Sala Academiei Republica Moldova
 Lansări de cărţi dedicate poetului Grigore Vieru (evocări, monografii), precum şi ediţii ale operei şi CD-uri book sau muzicale, semnate de Theodor Codreanu, Paul Gorban, Mihai Cimpoi, Nicolae Dabija, Daniel Corbu, Nicolae Jelescu.
Moderatori: Daniel Corbu, Mihai Cimpoi şi Nicolae Dabija.
Ora 17,00 – Sala cu Orgă Chişinău
 Spectacolul extraordinar de muzică şi poezie “Litanii pentru orgă”, realizat de actorul Dorel Vişan.
 Spectacolul “Reaprindeţi candela...”, realizat pe versurile poetului Grigore Vieru de Gheorghe Ţopa, Iurie Sadovnic, Mihai Munteanu. Corala “Vocile primăverii” (Dirijor: Ştefan Andronic).

Joi, 27 octombrie 2011

Ora 10 – Sala Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova
- Vernisajul expoziţiei de carte, grafică, afişe, manuscrise, fotografii „Grigore Vieru”. Prezintă: Vasile Bahnaru şi Mihai Cimpoi.
 Simpozion: „Grigore Vieru, poet al spaţiului românesc”. Participă cu conferinţe şi alocuţiuni scriitorii şi traducătorii invitaţi. Moderatori: Mihai Cimpoi, Daniel Corbu şi Nicolae Dabija.
Ora 13,00 – Întâlnire cu studenţii şi profesorii Universităţii Pedagogice de Stat „Ion Creangă”.
Evocări şi recitaluri actoriceşti. Lansări de cărţi.


Vineri, 28 octombrie 2011

Ora 10,00 – Sala de Consiliu a Primăriei Iaşi
– Alocuţiunea primarului Gheorghe Nichita
– Alocuţiunea primarului Dorin Chirtoacă
– Alocuţiunea Ministrului Culturii al Republicii Moldova, Boris Focşa
– Alocuţiunea domnului Eugen Tomac, secretar de stat, Departamentul Românii de Pretutindeni
– Alocuţiunile Domnilor Acad. Mihai Cimpoi şi a Acad. Eugen Simion
– Colocviu: „Grigore Vieru, poet al spaţiului românesc”. Participă scriitorii invitaţi.
– Lansări de cărţi. Moderatori: Mihai Cimpoi şi Daniel Corbu (organizatori program).

Ora 12,30 – Depunere de coroane la statuia poetului din Parcul de cultură Copou şi un Te Deum în prezenţa IPS TEOFAN, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei
Ora 17,00 – Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi
- Alocuţiuni ale scriitorilor invitaţi: Acad. Eugen Simion, Adam Puslojić (Serbia), Leonid Briedis (Letonia), Acad. Mihai Cimpoi, Nicolae Dabija.
– Spectacolul de muzică şi poezie “În limba ta”, susţinut de Nicolae Jelescu (Teatrul Naţional Chişinău), Mihai Munteanu (Opera Naţională Chişinău), interpretul Gheorghe Ţopa şi Cvartetul de Coarde al Filarmonicii Iaşi.

Sîmbătă, 29 octombrie 2011

Ora 10,00 – Muzeul Literaturii Române Iaşi - Muzeul „Mihai Eminescu”, Parcul de cultură Copou
– Vernisajul expoziţiei de carte, grafică, manuscrise, fotografii „Grigore Vieru, contemporanul nostru”. Prezintă: Nicolae Dabija, Daniel Corbu şi Mihai Cimpoi.
– „Grigore Vieru în dialog liric european”. Colocviul traducătorilor din opera poetică a lui Grigore Vieru. Moderator: Leonid Briedis (Riga, Letonia) şi Theodor Codreanu.
 Lansări de cărţi semnate de Grigore Vieru şi de monografii dedicate vieţii şi operei poetului.

Ora 13 – Colegiul Naţional “C. Negruzzi” Iaşi.
- Intîlnirea scriitorilor invitaţi cu elevii Colegiului Naţional “C. Negruzzi”
- Spectacol prezentat de Corul “Angelo” al Liceului “Prometeu”din Chişinău.
Dirijor: Aureliu Silvestru.

Ora 17,00 – Ateneul Cultural Tătăraşi.
- Recitalul de poezie “Litanii pentru orgă”, susţinut de actorul Dorel Vişan.

GALA PREMIILOR. Decernarea premiilor Festivalului Internaţional de Poezie “Grigore Vieru”, ediţia a III-a, Chişinău – Iaşi, 2011.
Spectacolul de muzică şi poezie “SCRISOARE DIN BASARABIA”:
 Cântece pe versuri de Grigore Vieru interpretate de Iurie Sadovnic, Igor Grosu, Mihai Munteanu, Gheorghe Ţopa şi Corul “Angelo” al Liceului “Prometeu”din Chişinău.
ÎNCHIDEREA MANIFESTĂRILOR.

Coordonatori de program:
Acad. Mihai Cimpoi şi Daniel Corbu


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Oct 18, 2011 7:04 pm, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de petrov nicolina Mar Oct 18, 2011 4:21 am

Mulţumim pentru invitaţii. Dă-ne Doamne timp frumos!
petrov nicolina
petrov nicolina

Mesaje : 167
Data de inscriere : 10/04/2011
Varsta : 76
Localizare : Tg Frumos

http://profile.imageshack.us/user/petrovnicoli/

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Ovidiu Raul Vasiliu Mar Oct 18, 2011 6:48 am

Da..mulţumim mult, doamna Rodica. La unele dintre manifestări sper sa ajung şi eu.
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu

Mesaje : 956
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 48
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de violetta petre Mar Oct 18, 2011 10:16 pm

Păi, da! Că voi sunteţi mai cu moţ în frunte să aveţi aşa ocazii!
Felicitări concurenţilor, felicitări participanţilor la Festival şi cerul senin să vă însoţească paşii prin peregrinările pe urmele poetului Vieru şi al istoriei!
cu drag, Vio
violetta petre
violetta petre

Mesaje : 130
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 70
Localizare : Constanta

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Miercuri, 26 octombrie 2011-Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 9:26 am

Cimitirul Central din Chişinău
–Depunere de coroane la monumentul funerar al poetului.
–Parastas Grigore Vieru


Depunere de coroane si parastas la monumentul poetului Grigore Vieru

Au fost prezenti Ministrul Culturii din Republica Moldova Boris Focsa, Raisa Vieru -sotia poetului impreuna cu fiul, Filomena si Daniel Corbu, Academician Mihai Cimpoi, Nicolae Dabija, Horia Zilieru, Emilian Marcu, Catinca Agaghe, Flori si Viorel Dinescu, Nina si Theodor Codreanu, Constantin Chirila, Valentin Talpalaru, Leons Briedis si Maria Macovei din Letonia, Mihai Vicol si altii

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 102es
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 101sm
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 20171849

Academician Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 103rh

Rodica Rodean la mormantul lui Grigore Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 104wl



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Oct 27, 2011 10:16 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Miercuri, 26 octombrie 2011-Chisinau

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 10:15 am

Aleea Clasicilor

 Depuneri de flori la statuia poetului
 Alocuţiuni susţinute de invitaţi de onoare.
 Recital de poezie sustinut de elevii de la Scoala „Grigore Vieru”.

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 112ijFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 113tjFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 115hFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 116rxFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 117do

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 118kx

Academician Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 119ch

Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1110a

Emilian Marcu, Theodor Codreanu, Viorel Dinescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 33913068

Constantin Chirila, Mihai Vicol, Viorel Dinescu, Leons Briedis, Daniel Corbu, Valentin Talpalaru,

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 111qkg

Zina Bivol ( marele premiu Grigore Vieru 2011) si Filomena Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1111bg


Festivalului Internaţional de Poezie „Grigore Vieru

Festivalului Internaţional de Poezie „Grigore Vieru

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Miercuri, 26 octombrie 2011-Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 10:32 am

Sala Academiei Republica Moldova
Lansări de cărţi dedicate poetului Grigore Vieru (evocări, monografii), precum şi ediţii ale operei şi CD-uri book sau muzicale, semnate de Theodor Codreanu, Paul Gorban, Mihai Cimpoi, Nicolae Dabija, Daniel Corbu, Nicolae Jelescu.
Moderatori: Daniel Corbu, Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 128zl

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 48261733
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 122bg
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 121jut

Daniel Corbu prezinta volumele castigatorilor celor 3 editii ale Festivalului Grigore Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 123rsr

Viorel Dinescu, Matei Valeriu, Horia Zilieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 125vq

Mihai Sultana Vicol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 129dk

Dorel Visan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 124ea

Zina Bivol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 126kk

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Lansări de cărţi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 10:32 am

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Miercuri, 26 octombrie 2011-Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 10:46 am

Sala cu Orgă Chişinău

 Spectacolul extraordinar de muzică şi poezie “Litanii pentru orgă”, realizat de actorul Dorel Vişan.

 Spectacolul “Reaprindeţi candela...”, realizat pe versurile poetului Grigore Vieru de Gheorghe Ţopa, Iurie Sadovnic, Mihai Munteanu. Corala “Vocile primăverii” (Dirijor: Ştefan Andronic)

Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 135hr

Dorel Visan-Monologul lui Luca Arbore de Mihai Eminescu

Corala “Vocile primăverii”

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 82270304Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 131niFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 133um

Spectacolul “Reaprindeţi candela Corala “Vocile primăverii”-Dirijor: Ştefan Andronic

Dorel Visan, Raisa Vieru, Filomena si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 136z

Mihai Cimpoi, Daniel Corbu, Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 139eqh

Dorel Vişan, Emilian Marcu, Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 138pe

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Miercuri, 26 octombrie 2011-Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 10:49 am

xxx
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Joi, 27 octombrie 2011,Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 11:49 am

Întâlnire cu Ministrul Culturii al Republicii Moldova, Boris Focşa

Catinca Agache, Theodor Codreanu, Dorel Vişan, Raisa Vieru,Boris Focşa, Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 144tq

Daniel Corbu, Horia Zilieru, Filomena Corbu, Maria Macovei, Leons Briedis, Mihai Sultana Vicol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 143fu

Emilian Marcu, Viorel Dinescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 142vv

Dorel Vişan, Raisa Vieru, Boris Focşa, Mihai Cimpoi, Andrei Novac, Daniel Corbu, Nina Codreanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 145wq

Nina Codreanu, Constantin Chirilă, Valentin Talpalaru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 146l

Rodica Rodean, Filomena Corbu, Valentin Talpalaru, Nina Codreanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 70093993

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 147zgFestivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 148oj


Filomena şi Daniel Corbu impreună cu Ministrul Culturii, Boris Focşa

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 149vu

Daniel Corbu, Emilian Marcu, Filomena Corbu, Andrei Novac

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1410x


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Joi, 27 octombrie 2011,Chişinău

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Oct 27, 2011 12:00 pm

Sala Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova

Simpozion: „Grigore Vieru, poet al spaţiului românesc”. Participă cu conferinţe şi alocuţiuni scriitorii şi traducătorii invitaţi. Moderator: Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 73837907zw

Nicolae Dabija si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 153mo

Valeriu Matei

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 152kv

Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 124ea

Silvia Goteanschii, Constantin Chirila

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 151zu


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 154ty
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 155ay
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Ovidiu Raul Vasiliu Joi Oct 27, 2011 6:39 pm

Excepţional! Din fotografii se vede că prima parte a evenimentului, desfăşurată la Chişinău, a fost de excepţie.
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu

Mesaje : 956
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 48
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Marioara Visan Joi Oct 27, 2011 7:20 pm

Of Rodica, din cauza ca eu am o cartela de internet mai slaba, nu pot vedea fotografiile, dar sunt convinsa ca a fost o manifestare de inalta clasa, sun fericita ca ai putut participa si ca ai adus membrilor asociatiei acel fior de cultura moldoveneasca ce ne strabate ori de cate ori ne gandim la marele poet Grigore Vieru.
Marioara Visan
Marioara Visan

Mesaje : 551
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 67
Localizare : Iaşi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala de Consiliu a Primăriei Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:24 am

Vineri, 28 octombrie 2011

Sala de Consiliu a Primăriei Iaşi
Daniel Corbu, Acad. Mihai Cimpoi, Viceprimarul Vasile Munteanu, Academician Eugen Simion, Adam Puslojić (Serbia),Leonid Briedis (Letonia), Actorul Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 93066945



Alocuţiuni ale invitatiilor-Moderator Daniel Corbu
Viceprimarul Vasile Munteanu, Academician Mihai Cimpoi, Academician Eugen Simion


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru, alocutini ale invitatilor, Viceprimarul Vasile Munteanu, Academician Mihai Cimpoi, Academician Eugen Simion
-moderator Daniel Corbu
<

Alocuţiuni ale invitatiilor- Moderator Daniel Corbu

Academicianul Nicolae Dabija, Episcopul Petre Gherghel, Adam Puslojić (Serbia),Actorul Dorel Vişan, Leonid Briedis (Letonia),Valeriu Matei, Grigore Ilisei, Raisa Vieru


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru-alocuţiuni ale invitaţilor , Academicianul Nicolae Dabija, Episcopul Petre Gherghel, Adam Puslojić (Serbia),Actorul Dorel Vişan, Leonid Briedis (Letonia),Valeriu Matei, Grigore Ilisei, Raisa Vieru


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala de Consiliu a Primăriei Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:25 am

Imagini din Sala de Consiliu a Primăriei Iaşi

George Vulturescu , Lucian Vasiliu, Valeriu Matei

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 71827603

Filomena si Daniel Corbu împreună cu Puiu Răducan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 27034744

Vasile Tărâţeanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 95379008

Valeriu Matei , Cassian Maria Spiridon

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 90629722

Valeriu Matei , Cassian Maria Spiridon, Adi Cristi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 81021798

Constantin Chirilă şi Ştefan Andronic

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 20299027

Acad Eugen Simion şi Episcopul Petre Gherghel

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 74235754

Acad Eugen Simion şi criticul de artă Valentin Ciucă

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 44832971

Poetul Daniel Corbu, Actorul Dorel Vişan şi Acad Eugen Simion

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 99826617

Nicolae Dabija, Liviu Pendefunda, Părintele Vasile Doroşincă

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 81232540

Dorina Ciocan si Mario Castro Navarrete

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 74455200

Ion Mitican, Nicolae Taranu si familia Petrov

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 62786260

Valentin Ciucă, Catinca Agache, Claudia Balaban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 62006591







Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:32 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Depunere de coroane la statuia poetului din Parcul de cultură Copou

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:25 am



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:35 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Colegiul Naţional “C. Negruzzi” Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:25 am

Colegiul Naţional “C. Negruzzi” Iaşi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 12197934

Intâlnirea scriitorilor invitaţi cu elevii Colegiului Naţional “C. Negruzzi”

Acad Nicolae Dabija şi Poetul Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 34878111

Casandra Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Casandrav

Filomena Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 60760250

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 88662618

Spectacol prezentat de elevi ai Colegiului Naţional “C. Negruzzi”

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2negruzzi21


Liceul C Negruzzi-Festivalul Internaţional de Poezie Grigore Vieru-Spectacol prezentat de elevii liceului



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:39 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:26 am

Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi

Alocuţiuni ale scriitorilor invitaţi: Acad. Eugen Simion, Adam Puslojić (Serbia), Leonid Briedis (Letonia), Acad. Mihai Cimpoi, Nicolae Dabija.

Acad. Eugen Simion, Acad. Mihai Cimpoi şi poetul Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 106aaj

Vasile Tărâţeanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1014m

George Vulturescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1013g

Mihai Sultana Vicol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1012g

Ştefan Andronic

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1015c

Acad Eugen Simion şi Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1018vd





Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:41 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:27 am



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:44 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:27 am

Imagini din sală

Vasile Tărâţeanu, Valeriu Matei, Mihai Cimpoi, Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 104omc

Catinca Agache şi Adam Puslojić (Serbia),

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1016g

Raisa Vieru şi Claudia Balaban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 103gy

Eugen Simion, Horia Zilieru şi Paul Gorban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 105it

Nicolae Dabija şi Mihai Sultana Vicol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 96628289




Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:50 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Aula Bibliotecii Universitare “Mihai Eminescu” Iaşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:28 am

Spectacolul de muzică şi poezie “În limba ta”, susţinut de Nicolae Jelescu de la Teatrul Naţional Chişinău


Spectacolul de muzică şi poezie “În limba ta” susţinut de Nicolae Jelescu







Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:52 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Ateneul Cultural Tătăraşi

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:36 am

GALA PREMIILOR.
Decernarea premiilor Festivalului Internaţional de Poezie “Grigore Vieru”, ediţia a III-a, Chişinău – Iaşi, 2011.


Nicolae Dabija, Mihai Cimpoi, Filomena si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi11

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi10


Juriu împreună cu laureaţii

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi5

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi6

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi4



Decernarea premiilor Festivalului Internaţional de Poezie “Grigore Vieru”, ediţia a III-a, Chişinău – Iaşi, 2011.





Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 8:58 am, editata de 2 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Ateneul Cultural Tătăraşi.

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:42 am

Spectacol de muzică şi poezie oferit de elevii Cercului literar “Luceafărul” de la Grupul Şcolar Dumitru Popa-Mogoşeşti, Iaşi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 401q

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 58156387gy

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Iasi1


Festivalul Grigore Vieru-Spectacol oferit de elevii Cercului literar “Luceafărul” de la Grupul Şcolar Dumitru Popa-Mogoşeşti, Iaşi


Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Noi 03, 2011 9:11 am, editata de 2 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Noi 03, 2011 8:42 am

x


Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Mier Noi 21, 2012 11:32 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Concursul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” - Ediţia a IV-a

Mesaj Scris de Admin Vin Aug 31, 2012 8:39 am

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” GV1Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” GV2

Concursul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”
Ediţia a IV-a

Concursul de poezie purtând numele marelui poet Grigore Vieru se desfăşoară în cadrul Festivalului Internaţional „Grigore Vieru”, ediţia a IV-a, care va avea loc în perioada 17 - 20 octombrie 2012 la Iaşi şi Chişinău, în organizarea Asociaţiei Culturale „Feed Back”, Editurii „Princeps Edit”, a Primăriei Iaşi şi Primăriei Chişinău.
Concursul îşi propune descoperirea şi sprijinirea tinerilor poeţi de limbă română din România, Republica Moldova şi din toată diaspora.
Pot participa tineri poeţi până la 30 de ani, care nu sunt membri ai Uniunii Scriitorilor din România sau ai altor uniuni de creaţie şi care nu au volume individuale publicate.
Manuscrisele, constând într-un volum de autor care nu trebuie să depăşească 100 pagini, scrise pe computer, corp 14, în două exemplare, se vor trimite pe adresa: Asociaţia Culturală FEED BACK Iaşi, Str. Păcurari nr 4, Cod 700511, Iaşi, jud. Iaşi, până la data de 7 octombrie a.c., data poştei sau pe e-mail princepsedit@iasi.rdsmail.ro
Lucrările se vor juriza după un motto la propria alegere a concurentului şi care va fi trecut pe plicul de pus la poştă şi pe fiecare pagină prezentată în concurs. Lucrările vor fi însoţite de un plic închis ce se va introduce în plicul mare cu lucrările şi va purta acelaşi motto, iar înăuntru datele personale ale concurentului: numele, data naşterii, profesia, adresa exactă, telefonul, e-mailul şi o scurtă prezentare a activităţii literare. Pe plicul mare, în loc de numele şi adresa concurentului se va trece doar motto-ul.
Juriul, format din personalităţi marcante ale literaturii române de dincoace şi de dincolo de Prut, va acorda următoarele premii:
 Marele Premiu „Grigore Vieru”, constând în publicarea cărţii premiate în 300 exemplare;
 Premiul I – 500 lei;
 Premiul II – 400 lei;
 Premiul III – 300 lei.
La acestea se vor adăuga premiile unor importante reviste literare din România şi din Republica Moldova.
Coordonator program: DANIEL CORBU – Tel. 0747.882643; 0232409829
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty PROGRAM FESTIVAL 2012

Mesaj Scris de Admin Dum Oct 21, 2012 1:31 pm


Muzeul Literaturii Române Iaşi, Asociaţia Culturală „Feed Back” Iaşi, Primăria Municipiului Iaşi, Consiliul Judeţean Iaşi, Biblioteca „Ion Creangă” Chişinău, Academia de Ştiinţe a Republicii Moldova – Institutul de Filologie, cu sprijinul Ministerului Culturii şi al Primăriei Chişinău, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Iaşi şi Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi organizează, în perioada 24 – 27 octombrie 2012, în Iaşi şi Chişinău, cea de a IV-a ediţie a FESTIVALULUI INTERNAŢIONAL DE POEZIE „GRIGORE VIERU”.
Din program:
• Primăria Iaşi, miercuri, Sala de Consiliu, 24 octombrie 2012, ora 10.00:
- Deschiderea oficială,
- Ansamblul vocal „Prometeu” – „Grigore Vieru, închinare pentru nemurire”,
- Alocuţiunea Primarului Gheorghe NICHITA,
- Alocuţiunea Primarului Dorin CHIRTOACĂ,
- Alocuţiunea Ministrului Culturii,
- Alocuţiuni ale scriitorilor invitaţi,
- Colocviu: „Grigore Vieru, poet al spaţiului românesc”,
- Lansări de cărţi şi CD-uri. Moderatori: Mihai CIMPOI, Nicolae DABIJA, Daniel CORBU;
• Parcul de Cultură Copou, miercuri, 24 octombrie 2012, ora 12.30:
- Depunere de jerbe şi flori la statuia poetului din Parcul de Cultură Copou şi un Te Deum cu prezenţa IPS TEOFAN, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei,
- Lansarea „Revistei de pe gard”, număr dedicat poetului Grigore Vieru, realizat de Nichita DANILOV şi Daniel CORBU,
- Vernisarea expoziţiei de fotografii „Grigore Vieru, poet naţional” realizată de Casa de Cultură „Mihai Ursachi” şi Muzeul Literaturii Române Iaşi;
• Colegiul Naţional „C. Negruzzi”, miercuri, 24 octombrie 2012, ora 13.15:
-Întâlnirea scriitorilor invitaţi cu elevii colegiilor naţionale ieşene;
• Sala „Atrium” Palas Mall, miercuri, 24 octombrie 2012, ora 17.00:
Spectacolul „Taina care mă apără”:
- Recital – Ansamblul vocal „Prometeu”, Chişinău,
- Recital susţinut de actorul Dorel VIŞAN, pe versuri de Grigore Vieru,
- Moment muzical realizat de Vasile IOVU (nai) şi Simion DUJA (taragot),
- Cântece pe versuri de Grigore Vieru, interpretate de FUEGO,
- Melodii interpretate de Grupul „Carpe Diem Melody”,
- Recital Ian RAINBURG;
• Muzeul „Mihai Eminescu” – Parcul de Cultură Copou, joi, 25 octombrie 2012, ora 10.00:
- Vernisajul expoziţiei de carte, grafică, fotografii „Grigore Vieru, contemporanul nostru”. Prezintă: Nicolae DABIJA, Daniel CORBU şi Mihai CIMPOI,
- „Grigore Vieru în dialog liric european”. Colocviul traducătorilor din opera poetică a lui Grigore Vieru: Olga IRIMCIUC (Italia) şi acad. Mihai CIMPOI,
- Lansări de cărţi;
• Parcul Copou – Teiul lui Eminescu, joi, 25 octombrie 2012, ora 13.00:
Recital de muzică şi poezie susţinut de formaţia „Carpe Diem Melody”, Schitul „Vovidenia”, Neamţ

Vineri, 26 octombrie 2012 şi sâmbătă, 27 octombrie 2012, evenimentul se va desfăşura în Chişinău, Republica Moldova.
Coordonatori program: Daniel CORBU, acad. Mihai CIMPOI, Claudia BALABAN



Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Festivalul Internaţional de poezie Grigore Vieru, Ediţia a IV-a, Iaşi, 24 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 11:36 am

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Festivalul Internaţional de poezie Grigore Vieru, Ediţia a IV-a, Iaşi, 24 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 11:46 am

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-001-18
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-25

Daniel Corbu, Mihai Cimpoi, Raisa Vieru, Gheoghe Nichita, Dorel Vişan, Nicolae Dabija

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-001-11
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-20
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-007

Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-001
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-8
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-009
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-002-4

Primarul Gheoghe Nichita

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-002
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-003-2

Filimena Corbu acordaă diploma primarului Gheorghe Nichita

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-005-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-006

Academician Mihai Cimpoi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-004
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-003

Academician Nicolae Dabija

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-008

Mircea Radu Iacoban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-018

Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-017

Filomena Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-016

Vasile Grozavu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-020

Dorel Vişan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-007

Boris Găină

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-008
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-019

Fuego

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-012
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-015
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-013

Fuego şi Nicolae Dabija

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-010

Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 10-009
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-021


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Festivalul Internaţional de poezie Grigore Vieru, Ediţia a IV-a, Iaşi, 24 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 11:49 am


Festivalul Grigore Vieru, 2012, Primăria Iaşi

Publicul prezent la Primăria Iaşi

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-001-16
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-002-15
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-003-13
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 11-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 11-001
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-006-7
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-005-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-004-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-22
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-008
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-007
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-006-8
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-005-7
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-003-8

Vasile Tărâţanu şi Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-004-7

Brânduşa Tămaş şi Cassian Maria Spiridon

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-002-7

Ioan Ţăranu şi Claudia Balaban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 4-13

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Colegiul Naţional C.Negruzzi Iaşi, 24 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 11:54 am

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-006-11
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-18
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-008-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-004-11

Au luat cuvantul Vasile Grozavu, George Stanca, Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-007-3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-006-3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-003-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-005-9
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012170
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012168
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012166
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012165

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Colegiul Naţional C.Negruzzi Iaşi, 24 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 11:58 am


Fesivalul Grigore Vieru,2012- Liceul C. Negruzii Iaşi

Daniel Corbu, Claudia Balaban, Nicolae Jelescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-004-11

Rodica Rodean, Dorel Vişan, Olguţa Caia Creangă

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012132

Olguta Caia Creangă si Dorel Visan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-002-11
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-001-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012131

Rodica Rodean şi Constantin Parascan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012128

Raisa Vieru, Olguta Caia Creangă, Constantin Chirilă, George Stanca

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-005-10

Rodica Rodean, Raisa Vieru, Olguţa Caia Creangă

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGOREVIERU24oct2012175

Olguţa Caia Creangă, Claudia Balaban, George Stanca, Constantin Chirilă

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-003-11
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-002-11
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-001-11

Constantin Parascan, Dorel Vişan, Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 6-21



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala ATRIUM, Palas Mall, Iaşi, 24 oczombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:02 pm

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-001-19

Se acordă câteva diplome

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-004-4
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-001-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-21

Filomena Corbu, Fuego, Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalulGRIGOREVIERU24oct2012Palas054

Horia Zilieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-003-3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-002-5

Claudia Balaban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-002-18

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-008-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-005-3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-006-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-007-1



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Mier Noi 21, 2012 12:14 pm, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala ATRIUM, Palas Mall, Iaşi, 24 oczombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:06 pm

Fuego

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-013-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-014-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-015-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-012-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-011-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-010-1

Fuego acorda autografe fanilor

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-008-10
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-007-13


Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Mier Noi 21, 2012 12:16 pm, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala ATRIUM, Palas Mall, Iaşi, 24 oczombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:09 pm

Filomena Corbu, Daniel Corbu şi Fuego

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-009-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-018-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-017-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-016-1
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala ATRIUM, Palas Mall, Iaşi, 24 oczombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:20 pm

Nicolae Jelescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalulGRIGOREVIERU24oct2012Palas002


Ian Raiburg

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-004-18
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-003-18

Simion Duja

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-26
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala ATRIUM, Palas Mall, Iaşi, 24 oczombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:23 pm


FUEGO la Festivalul International Grigore Vieru...


Fuego si Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-020-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-021-1
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-019-1

Claudia Balaban şi Constantin Parascan

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-022

Gerorge Stanca si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-006-16
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 1-005-15

George Stanca si Emilian Marcu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalulGRIGOREVIERU24oct2012Palas006

Filomena Corbu, Vasile Grozavu şi familia Găină

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-023

Publicul

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-19
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-23
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-001-17












Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Parcul de Cultură Copou, Iaşi, 25 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:27 pm

Depuneri de jerbe şi flori la statuia poetului Grigore Vieru din Parcul Copou

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 0-004-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-005-4
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-006-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-004-5
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-003-4



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Muzeul Mihai Eminescu Iaşi, 25 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:30 pm

Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-002-12

Constantin Parascan prezintă invitaţilor istoria muzeului

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-003-13
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-001-13

Lansări de carte şi alocuţiuni ale invitaţilor

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-20

Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-008-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-017
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-016
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-009-2

Emilian Marcu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-004-12
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-22

Horia Zilieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-007-2
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-010-2

George Stanca

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-002-6
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 2-001-13


Ilie Zanfir

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-013
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-014

Mihai Sultana Vicol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-012-1

Claudia Balaban


Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-015

Andrei Viziru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-010-2

Corina Negură, Emilian Marcu, Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-005-10

Gheorghe Badea

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-008-3
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-007-4

Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-011-2

Paul Gorban

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-018
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 3-019



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Muzeul Mihai Eminescu Iaşi, 25 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:32 pm

Horia Zilieru, Boris Găină, Nicolae Jelescu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-004-13

Constantin Parascan, Ion Muscalu, Claudia Balaban....

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-003-14

Vasile Fluturel, Ilie Zanfir, Horia Zilieru, George Stanca

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-001-18

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-24

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” 5-002-16



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Cimitirul Central din Chişinău, 26 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:36 pm

Depunere de coroane la monumentul funerar.Parastas Grigore Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012029
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012023
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012025
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012046


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Aleea Clasicilor, Chişinău, 26 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:39 pm

Alocutiuni ale invitatilor

Raisa Vieru, Nicolae Dabija, Daniel Corbu, Ioan Filip

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012057
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012064
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Azla Academiei de Ştuunţe din Republica Moldova, Chişinău, 26 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:47 pm

Academia de Ştiinţe din Republicii Moldova

Filomena si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012276

Ilie Zanfir, Constantin Chirila, Theodor Codreanu, Mihai Sultana Vicol, Nicolae Dabija, etc

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012090
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012084

Aula Academiei

Mihai Cimpoi, Daniel Corbu, Nicolae Dabija, Raisa Vieru

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012242
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012224
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012215

Invitaţi la festival

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012252
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012250
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Chişinău, 26-27 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:51 pm

Expoziţii de carte, grafică, afişe, fotografii „Grigore Vieru”
Lansări de carte

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012195
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012200
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012180

Theodor Codreanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012235

Claudia Balaban si Vasile Grozavu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012188
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012211

Theodor Codreanu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012079
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012076

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala cu orgă, Chişinău, 26 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 12:57 pm

Sala cu orgă Chişinău- Gala premiilor

Filomena si Daniel Corbu

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00700
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00629
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00516


Ilie Zanfir

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012146

Nicolae Dabija

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00640
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012142

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012135

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012121
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00676

Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Sala cu orgă, Chişinău, 26 octombrie 2012

Mesaj Scris de Rodica Rodean Mier Noi 21, 2012 1:00 pm

Spectacol

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00742
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00744
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012165

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” DSC00484
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012106

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012154
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012179
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012170
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012160
Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” FestivalGRIGPREVIERUChisinau26-27oci2012109
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru” Empty Re: Festivalul Internaţional de Poezie „Grigore Vieru”

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum