Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Tvr_ia10

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Sigla_13



„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Logorr10



„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Agenti10


„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)”

In jos

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Empty „EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)”

Mesaj Scris de Admin Lun Oct 10, 2011 12:29 am

Ateneul Tătăraşi
vă invită:
sâmbătă 15 octombrie şi duminică 16 octombrie
ora 19,00


„EXAMEN DE MATURITATE
(vals mortal cu profa de mate)”,

după o idee de L.Razumovskaia, în regia Ion Sapdaru.

Din distribuţie fac parte Petronela Grigorescu, actriţă la Teatrul Naţional, nominalizată la premiul Uniter, Claudia Chiraş, Daniel Chirilă, Radu Vasiliu şi Iustin Şurpănelu.
Spectacolul este realizat în parteneriat cu Universitatea de Arte “G. Enescu” din Iaşi.

„EXAMEN DE MATURITATE (vals mortal cu profa de mate)” Afiamendematuritate


Preţul biletului este de 15 RON (adulţi) şi 10 RON (elevi, studenţi şi pensionari).


“ Într-o seara, după ultimul examen de la bacalaureat, trei baieţi şi o fată vin la doamna profesoară de matematică să-i ceară cheia de la seiful cu lucrările greşite la examen, pentru a le schimba cu altele corecte. Din momentul acesta şi până la sfârşitul spectacolul cele cinci personaje parcurg un traseu înspăimântător. Profesoara realizează că viaţa ei ca dascăl e un eşec iar cei patru adolescenţi devin delicvenţi.
O poveste tristă despre conflictul dintre generaţii în care nu există reconciliere…O dramă a unei generaţii care a fost nevoită să sară din mers într-un tren necunoscut şi altă dramă a primeii generaţii născută după revoluţie, copii care au fost nevoiţi să crească fără părinţii plecaţi în străinătate la muncă sau ai căror părinţi au devenit bogaţi chiar sub ochii lor …”
(Ion Sapdaru)
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum