Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Masti pentru un par stralucitor Tvr_ia10

Masti pentru un par stralucitor Sigla_13



Masti pentru un par stralucitor Logorr10



Masti pentru un par stralucitor Agenti10


Masti pentru un par stralucitor Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Masti pentru un par stralucitor Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Masti pentru un par stralucitor Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Masti pentru un par stralucitor Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Masti pentru un par stralucitor Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Masti pentru un par stralucitor Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Masti pentru un par stralucitor EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Masti pentru un par stralucitor EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Masti pentru un par stralucitor EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Masti pentru un par stralucitor EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Masti pentru un par stralucitor Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Masti pentru un par stralucitor

In jos

Masti pentru un par stralucitor Empty Masti pentru un par stralucitor

Mesaj Scris de Georgeta Nedelcu Dum Iul 06, 2014 9:21 pm

Masti pentru un par stralucitor
Sanatatea parului depinde foarte mult de dieta si de produsele pe care le folosesti pentru ingrijirea acestuia. Un par sanatos este puternic si rezistent, placut la atingere si mereu stralucitor. Sa descoperim cateva masti pentru un par stralucitor de Revelion!

Masca cu maioneza. Pentru aceasta masca vei avea nevoie de 1-2 oua, 1 lingura otet de mere si 5-6 linguri ulei de masline. Se pun intr-un blender galbenusurile de ou impreuna cu otetul de mere si se mixeaza pana se transforma intr-o maioneza, apoi se adauga treptat si uleiul de masline, mixand in continuare.
Masca se aplica pe parul umed, masand bine scalpul cu aceasta maioneza. Apoi se inveleste parul intr-un prosop cald si se lasa 30 de minute pentru ca masca sa actioneze. Se clateste cu apa din abundenta apoi se spala parul in mod normal.

Masca cu fructe. Se amesteca intr-un blender 2 linguri avocado impreuna cu jumatate de banana, aceeasi cantitate de pepene galben, 1 lingura iaurt si 1 lingura ulei din germeni de grau. Masca se aplica pe toata lungimea parului, apoi se inveleste in folie de plastic si se lasa 30 de minute. Se spala apoi in mod normal parul.

Masca cu lapte. Este probabil cea mai simpla masca. Ai nevoie doar de lapte natural, cat mai gras. Aplica de la radacina spre varfuri lapte si nu lasa nicio suvinta neatinsa. Acoperi cu folie de plastic, apoi invelesti intr-un prosop caldut si lasi laptele sa actioneze peste noapte. Dimineata speli cu sampon si balsam, ca de obicei.

Masca cu miere. Amesteca ½ ceasca de miere cu 10 picaturi de ulei de menta si ¼ ceasca ulei de masline. Aplici masca de la radacini spre varfuri, acoperi cu folie alimentara si lasa 1 ora sa actioneze. Clatesti apoi cu apa si speli parul bine cu sampon.

Masca cu germeni de grau. Se amesteca 1 ou cu doua linguri de lapte praf si 1 lingura de ulei de germeni de grau. Se aplica masca pe toata lungimea parului, apoi se acopera cu o folie de plastic si se lasa sa actioneze 1 ora. Clatim apoi cu 2 albusuri batute bine si multa apa. Masca se foloseste la fiecare spalare.

Masca cu bere. Amesteci 100 ml bere cu 4 picaturi ulei esential de rozmarin si 2 linguri otet din cidru de mere. Se aplica masca pe parul umed si se lasa sa actioneze 30 de minute, dupa care se spala parul in mod normal.
Georgeta Nedelcu
Georgeta Nedelcu

Mesaje : 21
Data de inscriere : 15/07/2011
Localizare : Craiova

http://nicustancu48.ning.com/profile/Georgeta

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum