Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Tvr_ia10

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Sigla_13



Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Logorr10



Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Agenti10


Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

+2
Rodica Rodean
Admin
6 participanți

In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de Admin Lun Iun 20, 2011 5:29 am

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Afissilvia

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” 51834716
Lansarea volumului
" Minunea va veni mai târziu "
al Silviei Goteanschi
a avut loc in cadrul
Cenaclului Universul Prieteniei


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Iun 27, 2011 12:43 pm, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Re: Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de Rodica Rodean Lun Iun 20, 2011 5:52 am

Silvia Goteanschii citeste din volumul “Minunea va veni mai târziu”

Silvia Goteanschii - Minunea va veni mai tarziu




Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia7


Liviu Apetroaie prezinta volumul Silviei Goteanschii-Minunea va veni mai tarziu

Silvia Goteanschii-Minunea va veni mai tarziu - prezinta Liviu Apetroaie




Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia1s


Horia Zilieru, Emilian Marcu, Silvia Goteanschii, Liviu Apetroaie

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia4


Silvia Goteanschii , Liviu Apetroaie, Marioara Visan, Paul Gorban

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia5



Minunea va veni mai tarziu- Silvia Goteanschii –prezinta Horia Zilieru de universul-prieteniei
Horia Zilieru - Silvia Goteanschii




Paul Gorban prezinta volumul “Minunea va veni mai târziu” al Silviei Goteanschii

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Paulgorban

Paul Gorban - prezinta volumul Silviei Goteanschii




Emilian Marcu prezinta volumul “Minunea va veni mai târziu” al Silviei Goteanschii

Emilian Marcu - Silvia Goteanschii




Silvia impreuna cu fratele ei

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia8


Silvia cu fratele ei si Liviu Apetroaie

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia9i



Silvia impreuna cu prietenii in gradina de la Conacul lui Conu Sadoveanu

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia12

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia11


Silvia Goteanschii si Vasilian Dobos


Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silviadobos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Silvia13



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty poezie din cartea Silviei

Mesaj Scris de Ovidiu Raul Vasiliu Lun Iun 20, 2011 6:27 am

Bărbaţii plâng


Bărbaţii plâng ca pietrele în valuri
ce unduiesc lacrima la maluri
şi trec
lăsând durerea-n mii de spaţii.

Cine a spus că nu mai plâng bărbaţii?

Bărbatul primul a văzut pământul,
a plâns amar o patimă bălaie.
Bărbaţii plâng cu pumnul,
plâng cu gândul,
bărbaţii plâng ca fulgerul în ploaie.

Cine a spus că nu mai plâng bărbaţii?

Înnebuniţi de cele şapte spaţii
bărbaţii plâng o mare primăvară,
bărbaţii plâng nejinduind ovaţii,
bărbaţii plâng şi iartă şi omoară.

(Silvia Goteanschii - o poetă deosebită)
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu

Mesaje : 956
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 48
Localizare : Iasi

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Re: Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de Serban George Lun Iun 20, 2011 6:42 am

Felitări din toată inima!
Serban George
Serban George

Mesaje : 15
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 86
Localizare : Mangalia

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Re: Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de petrov nicolina Lun Iun 20, 2011 7:15 pm

Şi minunea s-a produs
Poeta Silvia Goteanschii s-a remarcat prin câştigarea concursului de la Festivalul Cezar Ivănescu, care a fost organizat anul acesta, unde am participat şi eu cu mare drag,la trei ani după plecarea la ceruri a marelui poet al românilor.Şi acum ca şi astăzi, a reuşit să impresoneze marele juriu,astăzi pe noi. Din prezentarea cărţii făcută de d-l Liviu Apetroiei am reţinut calitatea poezie, curajul poetei şi talentul .Poeta a mai câştigat concursul de pagini poetice Grigore Vieru, alt poet îndrăgit de mine. Ne alăturăm d-lui Liviu Apetroie şi spune că poeta reprezintă o generaţie poetică curajoasă, modernă, cartea sa fiind considerată una dintre cele mai bune manuscrise de debut din ultimii ani. Frumoasa de peste Prut a reuşit să ne impresioneze şi să facă să vibreze întreg Muzeul Sadoveanu cu noi cu tot! Calitatea lecturii s-a remarcat prin aplauzele furtunoase. Şi poartă domnişoară cu credinţă, coroana de cireşe oferită de copacul ce s-a logodit cu tine în ziua aceasta . Mărturisesc că am plecat de la lansare, mai tânără,mai încrezătoare, şi cu speranţe dăruite de voi tinerii. Păstraţi-vă inocenţa ce o adirăm la voi. Doamne ajută.
petrov nicolina
petrov nicolina

Mesaje : 167
Data de inscriere : 10/04/2011
Varsta : 76
Localizare : Tg Frumos

http://profile.imageshack.us/user/petrovnicoli/

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Re: Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de Silvia Goteanschii Mier Iun 29, 2011 4:14 am

mulrtumesc Ovidiu, domnule George, doamnă Nicolina !
Silvia Goteanschii
Silvia Goteanschii

Mesaje : 55
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 41
Localizare : Chisinău

Sus In jos

Lansare de carte Silvia Goteanschii si  volumul “Minunea va veni mai târziu” Empty Re: Lansare de carte Silvia Goteanschii si volumul “Minunea va veni mai târziu”

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum