Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Tvr_ia10

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Sigla_13



Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Logorr10



Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Agenti10


Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

3 participanți

In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 5:34 am

Interviu cu Aurica Ichim la deschiderea expozitiei-in exclusivitate pentru Universul Prieteniei


Doamna Elena Cuza – un destin pentru Romania

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 71520117

Complexul Muzeal Naţional „Moldova” Iaşi – Muzeul de Istorie a Moldovei - Muzeul Unirii organizează expoziţia Doamna Elena Cuza – un destin pentru România, în parteneriat cu Muzeul Naţional Cotroceni, Muzeul Municipiului Bucureşti – Casa Memorială „Theodor Aman”, Biblioteca Academiei Române – Secţia Stampe şi fotografii, Biblioteca Naţională a României – Secţia Colecţii speciale, Muzeul Judeţean „Ştefan cel Mare” Vaslui, Muzeul Judeţean Galaţi, Muzeul Bucovinei Suceava, Arhivele Naţionale ale României – Direcţia Judeţeană Iaşi.

Expoziţia, al cărei vernisaj va avea loc pe data de 8 septembrie 2011, la ora 10.00, la Muzeul Unirii, va fi deschisă spre vizitare până pe 4 octombrie, aducând în atenţia publicului cele mai valoroase obiecte care conturează activitatea Doamnei Elena Cuza şi implicarea sa în istoria României moderne. Vizitatorii vor putea admira obiecte personale care au aparţinut Elenei Cuza, documente, fotografii şi tablouri din patrimoniul muzeelor româneşti.




Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Sept 08, 2011 5:52 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 5:34 am

AURICA ICHIM ne insoteste prin expozitie

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 62462471

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 99410702

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 112gi

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 37177248

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 67089691

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 86005641

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 92861673

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 53698134

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 24907371

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 89085575

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 110dd

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 111iv



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Sept 08, 2011 5:47 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 5:35 am

Lacramioara Stratulat si Aurica Ichim

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 60114292


Lacramioara Stratulat, Airica Ichim, Stefania Ciubotaru, Cristian Caldararu, Sorin Iftimie

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 92362982

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 73392062

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 51724259


Cvartetul de coarde ETHOS

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 21643620


CVARTETUL DE COARDE "ETHOS"-IASI 2011


Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Sept 08, 2011 6:39 am, editata de 2 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 5:35 am



Ultima editare efectuata de catre Rodica Rodean in Joi Sept 08, 2011 6:10 am, editata de 1 ori
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 5:35 am

Un public numeros -remarcam pe Academician Valeriu Cotea, Ion Mitican, Constantin Chirila, Alice Rosentzweig

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 94969916

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 36148444

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 24596021

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 25221138
Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România 58734050


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Ovidiu Raul Vasiliu Joi Sept 08, 2011 9:05 am

Interesantă expoziţia! Nu am putut ajunge, pentru că eram la biserică, dar aş fi venit cu plăcere.
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu

Mesaje : 956
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 48
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Rodica Rodean Joi Sept 08, 2011 9:28 am

Expozitia este deschisa pana pe 4 octombrie 2011 si merita vazuta.
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Mesaje : 1506
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 70
Localizare : Iasi

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de petrov nicolina Joi Sept 08, 2011 8:26 pm

Mulţumim d-na Rodica Rodean pentru informaţii, chiar voi merge să vizitez această expoziţie, mă bucur că se poate până pe 4 octombrie, este un privilegiu pentru noi care nu suntem din Iaşi. Cu fiecare ocazie când venim la Muzeu,ne face mare plăcere să întâlnim pe doamna Aurica Ichim,cea care ne relatează într-un mod deosebit, despre lucruri şi umbre ale multor personalităţi care dau valoare muzeului . Mulţumim conducerii muzeului pentru omagierea doamnei Elena Cuza.
petrov nicolina
petrov nicolina

Mesaje : 167
Data de inscriere : 10/04/2011
Varsta : 76
Localizare : Tg Frumos

http://profile.imageshack.us/user/petrovnicoli/

Sus In jos

Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România Empty Re: Muzeul Unirii-vernisaj expozitie Doamna Elena Cuza – un destin pentru România

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum