Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Tvr_ia10

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Sigla_13



Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Logorr10



Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Agenti10


Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti

In jos

Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti Empty Prevenirea marginalizarii sociale, Filantropic, Bucuresti

Mesaj Scris de Cristina Mistreanu Mier Dec 25, 2013 10:13 am

Actiune de impartire alimente pentru perioada  sarbatorilor de iarna, persoanelor care se afla in pragul marginalizarii sociale si prevenirea oricăror situaţii ce pot declanşa o stare de criză existentiala.

Cu voia dumneavoastra si cu voia lui Dumnezeu doresc sa va adresez cateva cuvinte. Simt o datorie fata de persoanele care ma sustin si vreau sa le multumesc pentru ca arata minti si inimi deschise pentru noi cei ce trecem printr-o perioada de incercari.
In momentul dintre ani, cand credinciosii aduc mai multa slava lui Dumnezeu, ne manifestam recunostinta si ne cerem scuze si iertam cu iubire, daruim in Numele Domnului Nostru Isus Hristos.
La cantina din cadrul Spitalului Sfantul Nectarie, sector 6, Bucuresti, in 23 Decembrie 2013, s-au impartit pachete cu mancare pentru acasa, cu ocazia sarbatorilor de iarna, perioada cat cantina este inchisa. Cu lacrimi in ochi de emotie mananc cozonac, portocale, supa de pui. Sunt beneficiar la acesta cantina care si-a reluat activitatea datorita eforturilor depuse de DGASPC, Director General Marius Lacatus. Sponsorii principali sunt membrii Marii Loje Masonice din Romania, care contribuie financiar si prin implicarea directa in activitatile de aprovizionare si distributie alimente. Amintesc pe marele om de afaceri Ion Dumitru, reprezentant al Marii Loje Masonice si pe care cu totii l-am intalnit de multe ori la cantina, el fiind implicat in gasirea sponsorilor, cumpararea produselor periodic, pentru ca peste 100 de persoane zilnic sa beneficieze de pranz cald servit la cantina sau pentru acasa la pachet. Domnul Ion Dumitru a facut posibil sa se daruaisca hrana, o vorba buna, un zambet, o strangere de mana, fiind el insusi un exemplu pentru noi toti. Aceste daruri de mancare pe care le primim sunt semn de pretuire pentru noi, suntem oameni buni si suntem ajutati sa fim si mai buni. Pentru ca viata noastra sa cunoasca bucurie, de la oameni pentru oameni, se fac eforturi mari ca sa se asigure "painea cea de toate zilele". In numele tuturor celor ce beneficiaza de pranzul la acesta cantina, eu doresc sa multumesc la toti cei implicati in activitatile cantinei: sponsori, asistenti sociali, bucatarese, paznici. In aceste 6 luni de cand se scrie istorie la cantina din B-dul Uverturii, nr. 81, sector 6, familii cu venituri reduse, persoane singure aflate in nevoie, batrani cu probleme de sanatate, suntem ajutati sa depasim situatiile dificile in care ne aflam. Suntem oameni de omenie. Sa ne pastram bunatatea chiar daca ne e greu. Sa pastram in minte zilele frumoase din viata noastra. Si eu cu drag ii am in inima pe toti cei amintiti si pe colegii mei de cantina. Aici ne cunoastem, aici ne imprietenim, aici ne incurajam unii pe altii, aici oferim si primim zambete si strangeri de mana. Ei fac parte din prezentul meu si le doresc ceea ce imi doresc si mie, un An Nou imbelsugat, viata lunga traita cu demnitate si in folosul familiei, comunitatii, societatii, pentru ca sa fie posibil sa transmitem din experienta si intelepciunea noastra. Aici suntem in lupta pentru supravietuire si traim o lectie de viata. E tot mai mare nevoie sa fim constienti de consecintele faptelor noastre si intentia noastra sa fie imbogatirea spirituala prin forta vointei. Si am o rugaminte. Sa evitam orice prilej de cearta, sa evitam orice ocazie de dezbinare si orice vorba urata, sa ne pastram demnitatea unii altora. Sa daruim. Daruim echipei sponsorilor multumiri si aplauze si sa ii binecuvanteze Dumnezeu cu ce au ei nevoie si sa fie astfel posibil si cantina sa functioneze in continuare in noul an. Sa ne ajute Dumnezeu sa avem si mai multi sponsori si oricine doreste poate sa ajute sa salveze vieti si sa ajute la integrarea sociala a beneficiarilor cantinei.
Va multumesc pentru timpul petrecut impreuna, pentru intelegere si acceptare. Dumnezeu sa va binecuvanteze.

Cristina Mistreanu


Ultima editare efectuata de catre Cristina Mistreanu in Mier Dec 25, 2013 11:21 am, editata de 1 ori (Motiv : Recunostinta)
Cristina Mistreanu
Cristina Mistreanu

Mesaje : 4
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum