Universul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Tabăra de creaţie

PARTENERI MEDIA


Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Tvr_ia10

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Sigla_13



Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Logorr10



Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Agenti10


Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Sigla_12




Parteneri
PARTENERI

USR-Fil.Iaşi

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Usr.png_zpswlwosewt

Biblioteca Judeţeană “Gheorghe Asachi” Iaşi
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Logo%20gh%20asachi_zpsrat2ap93

Asociaţia Literară „Păstorel”
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Logo_p_zpswlzkexoc

Editura PIM

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Logo_PIM_zpsryukazl0

Complexul Muzeal "Moldova" Iaşi

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Palat_11






Ultimele subiecte
» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptySam Iun 03, 2017 11:37 pm Scris de Mihai LEONTE

» Buna! cum mai esti tu astazi?
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMier Sept 14, 2016 8:10 pm Scris de Rodica Rodean

» Titi Nechita
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptySam Iul 16, 2016 4:40 am Scris de Titi Nechita

» Tabăra de creaţie şi recreaţiei: Botoşani-plai eminescian, ziua 1
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:42 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani – plai eminescian, ziua 2
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:38 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 3
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:33 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 4
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:27 am Scris de Admin

» Tabăra de creaţie şi recreaţie:Botoşani-plai eminescian, ziua 5
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:17 am Scris de Admin

» Tabără de creaţie şi recreaţie:Botoşani–plai eminescian, ziua 6
Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură EmptyMar Apr 12, 2016 5:10 am Scris de Admin

web trafic

universulprieteniei.org trafic.ro

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Labels=0 ===========================
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Redirecţionaţi 2% pentru Prietenie şi Cultură

In jos

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură Empty Redirecţionaţi 2% pentru Prietenie şi Cultură

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 25, 2012 10:29 pm

Descărcaţi de aici Declaraţia 230
( se poate solicita şi pe adresa de e-mail universulprieteniei@yahoo.com)

Redirecţionaţi 2% pentru  Prietenie şi Cultură IMG

Redirecţionaţi 2%
pentru Prietenie şi Cultură

Probabil te-ai gândit de multe ori că banii pe care ţi-i ia statul nu sunt administraţi cum trebuie. Şi ai dreptate!
În Codul Fiscal există acum o prevedere prin care poți să redirecţionezi 2% din impozitul pe venit către o entitate nonprofit (organizaţie non-guvernamentală) care servește o cauză dragă ție. Practic, așa dictezi statului modul în care vrei să fie cheltuită o parte din impozitul tău. Și nu te costă nimic!

Dacă intenţonezi să direcţionezi 2% din impozitul tău dar nu te-ai decis către cine, îţi sugerăm să alegi
Asociaţia “Universul Prieteniei”

Descărcaţi declaraţia 230

Completaţi declaraţia 230 (punctele A şi B)


Nu vă faceţi probleme dacă nu cunoaşteţi suma corespunzătoare a 2% din impozit Va fi calculată de către organele fiscale. Puteţi lăsa căsuţa necompletată.

Semnaţi şi expediaţi către organul fiscal sau predaţi formularul completat reprezentatului asociaţiei.



Alegeţi să redirecţionaţi acei 2% către Asociaţia Universul Prieteniei şi ei vor fi utilizaţi pentru:
- proiecte culturale: editări şi lansări de carte, colocvii pe diverse teme, organizarea de expoziţii,înfiinţarea unei Reviste Culturale, organizarea unei Tabere de creaţie cu participare la nivel naţional;
- proiecte sociale: formarea unor grupuri de voluntari pentru a organiza la Centrele de zi pentru vârstnici întâlniri tematice cu psihologi, medici, autorităţi locale; asistenţă în însuşirea limbajului informatic; activităţi lucrative şi recreative .
-implementarea de proiecte specifice pentru unele categorii de populaţie ( tineret, persoane cu handicap, etc)

Mulţumim celor care au ales să redirecţioneze 2% către Asociaţia Universul Prieteniei


Cine suntem

O asociaţie non –profit cu scop nepatrimonial, cu caracter educativ, informativ, cultural şi filantropic având ca şi obiective reprezenatarea, integrarea şi recuperarea socială a persoanelor atinse de sindromul singurătaţii şi în principal facilitarea dezvoltarii relaţiilor interumane


Ce am realizat în cei patru ani de la înfiinţare

- au fost editate sub egida asociaţiei 48 volume ( poezie şi proză), ale căror lansări s-au făcut la Iaşi, Bacău, Galaţi, Constanţa, Cluj, Târgu Frumos, Spineni, Avrig-Sibiu, Câmpulung Moldovenesc
- au fost organizate 6 expoziţii de artă
- asociaţia a participat ca şi partener, la evenimentele oraşului Iaşi: Sărbătorile Iaşului, Festivalul “Tradiţii pe Uliţa Lăpuşneanu” şi la Salonul de literatură Zero+
- au fost organizate 4 tabere de creaţie şi recreaţie ( Muncel, Mahmudia, Câmpulung Moldovenesc, Avrig-Sibiu) în care s-au organizat lansari de carte, vernisaje expoziţii, colocvii, activitati recreative, excursii , etc
- s-au organizat activităţi de relaxare şi socializare în cadru amical şi festiv: sărbătorirea zilei de 8 martie, Revelionul,etc
- membrii asociaţiei şi ai Consiliului Director au participat ca invitaţi la diverse manifestări: Festivalul Grigore Vieru, Festivalul Cezar Ibănescu, Festivalul "Umor fara frontiere in Tara de Sus", Cenaclul Junimea Nouă, Prelecţiunile Junimii, Sărbătoarea poeziei, lansări de carte, vernisaje, etc
- am participat ca parteneri ai Muzeului Unirii la Gala Oameni pentru Iaşi - Omagiu Emilia Pavel
- am iniţiat un ciclu de manifestări intitulat “ Scriitorul şi cărţile sale”, cu Emilian Marcu
- s-au încheiat parteneriate cu diverse şcoli în vederea organizării unor programe artistice la diverse manifestări

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 377
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : IAŞI

http://www.universulprieteniei.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum